HaMfest
Říčanský hudební festival
Říčanský hudební festival
---
3. srpna 2019, v Říčanech na Marvánku
---
Bladderstones - Votchi - Circus Ponorka - Jazzmazec - I`m OK
---
3. srpna 2019, v Říčanech na Marvánku
---
Votchi - Circus Ponorka

Kapely

Votchi

Votchi

Votchi jsou bezesporu jednou z nejvýznamnějších tuzemských kapel věnujících se hudbě na pomezí hard/art rocku. Kapela zní svěže a moderně, i když jasné odkazy na klasickou rockovou hudbu lze samozřejmě stále vysledovat.

Kapela Votchi působí na hudební scéně od roku 1999 a zaměřuje se především na vlastní tvorbu. Kapela předskakovala takovým rockovým velikánům, jako Deep Purple, Whitesnake, Nazareth, Uriah Heep, Colosseum a mnoha dalším.

webové stránky
Bandzone


Circus Ponorka

Circus Ponorka

One-man show, která nemá na hudebním poli obdoby.

Když půjdete na koncert projektu Circus Ponorka, asi budete na první pohled šokováni. Na podium příjde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci. Během chvilky za pomoci elektronických ,,mašinek‘‘ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor. Honza Ponocný je muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, který se pokusil zkusit to jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby. Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.

Honza Ponocný složil hudbu k několika celovečerním filmům, například Perfect Days (2011), Mamas & Papas (2010), Revival (2013), Andělé (2014), anebo třeba ve hře Audience, kterou uvádí Národni divadlo. Pod jménem Circus Ponorka vydal tři úspěšná alba u firmy Faust records, jeho písně má v repertoáru spousta interpretů, od popových jako například Ewa Farna nebo Aneta Langerová až po rockové nebo alternativní.

webové stránky


JazzMazec

JazzMazec

Kapela Jazzmazec vznikla v roce 2008 a od počátku se soustředí na autorský repertoár. Stylově lze zařadit kapelu do moderního fusion jazzu, kde se prolínají i prvky rockové a klasické hudby.

Kapela má na kontě 4 CD, z nichž 3 jsou s výhradně autorskou tvorbou, poslední CD obsahuje vlastní úpravy jazzových standardů.

Zakladatelem, autorem a vedoucím je kytarista Luboš Malý. Bicí nástroje Radek Břicháč, baskytary a elektronický kontrabas Jiří Filčev a od roku 2014 hraje na saxofony Honza Johan Korbel.

Vedle autorského repertoáru spolupracuje kapela se zpěvačkami Terezou Bergmanovou a Martinou Mihulkovou, vystupují s jazzovými standardy a evergreeny.

webové stránky
Bandzone


The Bladderstones

The Bladderstones

Blues crossoverové power trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2014 vydali CD Bored of Love, v roce 2015 zvítězili v mezinárodní bluesové soutěži Blues aperitiv a do roku 2016 vstupují s novým hráčem na bicí. V roce 2016 získali ocenění Bluesovej ankety 2016 „Nejlepší počin na české bluesové scéně v roce 2015“, kterou uděluje BLUESMUSIC.SK, člen Evropské bluesové unie „European Blues Union“ a světové nadace „The Blues Foundation“. V roce 2017 vydává druhé autorské album Without Cover u labelu Indies Happy Trails. V poslední době kapela navázala pravidelnou spolupráci se zahraničními interprety, se kterými 4 do roka vyjíždí na turné po České republice – Will Wilde (UK), Elles Bailey (UK), Troy Redfern (UK), Dom Martin (IE) atd.

webové stránky
Facebook


I am OK

I am OK

Skoro Říčanská kapela hrající post-pop.

Bandzone
Facebook
YouTube


Petr 'Bubák' Bublák

Petr 'Bubák' Bublák

Silný crossroad bluesový odvar kávy originální chuti nalitý do špinavého hrnku a vypitý až do dna i s logrem. To je styl, který napovídá, s kým se setkáte na koncertech Petra Bubláka. Kofeinem nabitá energie a neučesaný hudební projev, jenž je progresí citu vystupujícího z jeho vnitřností odhaluje podstatu, že hlína nikoho neumaže, že silné je nebát se ušpinit, a že čisté může být i to co nemá racionální opodstatnění. S Bubákem (tak ho všichni známe) můžete na jistotu pocítit kus svobody, ač je jasné, čím je vykoupena. Opravdu si můžete sundat kravatu, pocítit léto i v zimě, dát nohy na stůl - všechny starosti však na sebe bere autor sám. Tak jak to někdy a někde bývá bluesovým klišé, zde je to real blues natural. O to zajímavější je, že hudba vycházející z kořenů amerického Blues je zde spojena s ryze českou, česky zpívanou poetikou.

Bandzone
Facebook


Brownfield

Brownfield

Stoner rock.

Bandzone
Facebook


Forhundrtdtols

Forhundrtdtols

Lidová taškařice s prvky hudby, tance, náznaky zpěvu a mluveného slova.

Bandzone
Facebook


Program

Program po hodinách budeme zpřesňovat s blížícím se datem festivalu.

Partneři

×