HaMfest
Říčanský hudební festival
Říčanský hudební festival
---
3. srpna 2019, v Říčanech na Marvánku
---
Bladderstones - Votchi - Circus Ponorka - Jazzmazec - I`m OK
---
3. srpna 2019, v Říčanech na Marvánku
---
Votchi - Circus Ponorka

Kapely

Votchi

Votchi

Votchi jsou bezesporu jednou z nejvýznamnějších tuzemských kapel věnujících se hudbě na pomezí hard/art rocku. Kapela zní svěže a moderně, i když jasné odkazy na klasickou rockovou hudbu lze samozřejmě stále vysledovat.

Kapela Votchi působí na hudební scéně od roku 1999 a zaměřuje se především na vlastní tvorbu. Kapela předskakovala takovým rockovým velikánům, jako Deep Purple, Whitesnake, Nazareth, Uriah Heep, Colosseum a mnoha dalším.

webové stránky
Bandzone


Circus Ponorka

Circus Ponorka

One-man show, která nemá na hudebním poli obdoby.

Když půjdete na koncert projektu Circus Ponorka, asi budete na první pohled šokováni. Na podium příjde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci. Během chvilky za pomoci elektronických ,,mašinek‘‘ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor. Honza Ponocný je muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, který se pokusil zkusit to jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby. Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.

Honza Ponocný složil hudbu k několika celovečerním filmům, například Perfect Days (2011), Mamas & Papas (2010), Revival (2013), Andělé (2014), anebo třeba ve hře Audience, kterou uvádí Národni divadlo. Pod jménem Circus Ponorka vydal tři úspěšná alba u firmy Faust records, jeho písně má v repertoáru spousta interpretů, od popových jako například Ewa Farna nebo Aneta Langerová až po rockové nebo alternativní.

webové stránky


JazzMazec

JazzMazec

Kapela Jazzmazec vznikla v roce 2008 a od počátku se soustředí na autorský repertoár. Stylově lze zařadit kapelu do moderního fusion jazzu, kde se prolínají i prvky rockové a klasické hudby.

Kapela má na kontě 4 CD, z nichž 3 jsou s výhradně autorskou tvorbou, poslední CD obsahuje vlastní úpravy jazzových standardů.

Zakladatelem, autorem a vedoucím je kytarista Luboš Malý. Bicí nástroje Radek Břicháč, baskytary a elektronický kontrabas Jiří Filčev a od roku 2014 hraje na saxofony Honza Johan Korbel.

Vedle autorského repertoáru spolupracuje kapela se zpěvačkami Terezou Bergmanovou a Martinou Mihulkovou, vystupují s jazzovými standardy a evergreeny.

webové stránky
Bandzone


The Bladderstones

The Bladderstones

Blues crossoverové power trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2014 vydali CD Bored of Love, v roce 2015 zvítězili v mezinárodní bluesové soutěži Blues aperitiv a do roku 2016 vstupují s novým hráčem na bicí. V roce 2016 získali ocenění Bluesovej ankety 2016 „Nejlepší počin na české bluesové scéně v roce 2015“, kterou uděluje BLUESMUSIC.SK, člen Evropské bluesové unie „European Blues Union“ a světové nadace „The Blues Foundation“. V roce 2017 vydává druhé autorské album Without Cover u labelu Indies Happy Trails. V poslední době kapela navázala pravidelnou spolupráci se zahraničními interprety, se kterými 4 do roka vyjíždí na turné po České republice – Will Wilde (UK), Elles Bailey (UK), Troy Redfern (UK), Dom Martin (IE) atd.

webové stránky
Facebook


Smažený řízek

Smažený řízek

First Apple Core Group.

Bandzone
Facebook


Petr 'Bubák' Bublák

Petr 'Bubák' Bublák

Silný crossroad bluesový odvar kávy originální chuti nalitý do špinavého hrnku a vypitý až do dna i s logrem. To je styl, který napovídá, s kým se setkáte na koncertech Petra Bubláka. Kofeinem nabitá energie a neučesaný hudební projev, jenž je progresí citu vystupujícího z jeho vnitřností odhaluje podstatu, že hlína nikoho neumaže, že silné je nebát se ušpinit, a že čisté může být i to co nemá racionální opodstatnění. S Bubákem (tak ho všichni známe) můžete na jistotu pocítit kus svobody, ač je jasné, čím je vykoupena. Opravdu si můžete sundat kravatu, pocítit léto i v zimě, dát nohy na stůl - všechny starosti však na sebe bere autor sám. Tak jak to někdy a někde bývá bluesovým klišé, zde je to real blues natural. O to zajímavější je, že hudba vycházející z kořenů amerického Blues je zde spojena s ryze českou, česky zpívanou poetikou.

Bandzone
Facebook


Forhundrtdtols

Forhundrtdtols

Lidová taškařice s prvky hudby, tance, náznaky zpěvu a mluveného slova.

Bandzone
Facebook


Divadélko Koloběžka

Divadélko Koloběžka

Naše koloběžčí pohádky jsou šité na míru pro dva herce a kombinují klasickou činohru s maňásky, neboť - málo platné - takový maňásek je parťák do nepohody, nereptá, nemarodí, a většinou ani nezapomíná text.

Všechny pohádky jsou výhradně autorské a vyznačují se jednotným rukopisem, poetikou a příznačným humorem. Jsou založené na aktivní interakci herců s dětským divákem. Doprovázejí je veselé, rytmické a snadno zapamatovatelné písničky ze stejné autorské dílny. Naši herci díky svému kreativnímu přístupu vtiskávají pohádkám vlastní, osobitý ráz, takže každé výsledné představení je společným dítětem.

webové stránky


ProgramZahájení - Dětský program

1400 - 1500 Divadélko Koloběžka

Hudební program

1500 - 1600 Smažený řízek
1600 - 1700 Circus Ponorka
1700 - 1800 Jazzmazec
1800 - 1920 Forhundrtdtols
1920 - 2040 The Bladderstones
2040 - 2200 Votchi
2200 - 2300 Petr "Bubák" Bublák
Po 22. hodině další účinkujcí vystoupí v prostorách hospody Na Marvánku.Zahájení - Dětský program

1400 - 1500

Divadélko KoloběžkaHudební program

1500 - 1600
1600 - 1700
1700 - 1800
1800 - 1920
1920 - 2040
2040 - 2200
2200 - 2300


Smažený řízek
Circus Ponorka
Jazzmazec
Forhundrtdtols
The Bladderstones
Votchi
Petr "Bubák" Bublák
Po 22. hodině další účinkujcí vystoupí v prostorách hospody Na Marvánku.

Partneři

×